Languages ( Diller )

Emlak Arama
 • Şehir
  Semt
  Durum
  Türü
  M.Kare
   
  Fiyat
   
   
Kredi Hesaplama
Hizmetlerimiz
Referans Kodu
Anket
EMLAK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDERİZ
 EMLAK FİRMASINA
 SATICI FİRMAYA
 KONUMUNA
 FİYATINA
 SAĞLAMLIĞINA
 KARARSIZIM
Anket Sonuçları
Banka Kredileri
Özel İlanlar
Didim Hakkında

 

Didim son derece hızlı gelişen ve özellikle son yıllarda Dünya üzerinde turizm ve yerleşim alanında dikkat çekmeye başlayan uç şehirlerden bir tanesidir. Harika plajları, berrak denizi, düz alanda yerleşimi olması, belediye hizmetlerinin her yere ulaşması, tarihsel dokusunun mükemmelliği, güvenli ve bugün için ucuz emlak edinme imkanının bulunması burayı çekici kılan faktörler...Bugünlerde yapılmaya başlanan 600 yat kapasiteli yat limanı 2008 yılı içinde bitirildiğinde Didim kendine has üslubuyla değerini daha da arttıracak. Bugün satın alınan bir daire veya yazlığın fiyatı en az yüzde elli artacak...Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir artış bu...Hele Türkiye'de enflasyonun düşme trendine girdiği bu dönemlerde Didim' e yatırım yapmanın ne kadar mantıklı ve kazançlı olduğu ortaya çıkar.

İnanılmaz güzellikteki altınkum'u apollan tapınagıyla , zeytiniyle mavununu her tonuna hakim ipek bir çarşafa bürünmüş bembeyaz bir incidir Didim...

1991 yılında ilçe olan Didim, doğuda Muğla il sınırı ve Akbük Körfezi, batıda ve güneşde Ege Denizi , kuzeyde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sonorlanmoş bir yarımada şeklindedid... Yüz ölçümü 300 km2.dir. Osmanlı imparatorluğu zamanında varlığını " ye ronda -yoran " ismi ile sürdürmüştür.
1955 depreminden sonra önceleri halk arasında HİSAR olarak da adlandırılan YORAN devlet tarafından yaptırılan afet evlerine taşyındıktan sonra YENİHİSAR adını almıştır. Soınrasında isim benzerliğine meyil vermemek için dünya üzerinde bir yerde bulunan ve kök olarak DİDYMAİON dan gelen DİDİM olarak yenilenmiştir.

Bölgedeki en eski yerleşim birimi olan Akköy , o zamanlar nahiye statüsüne sahipken Didim , küçük bir yerleşim yeri idi. Mavi bayraklı Altınkum plajının duyulmasıyla birlikte cennetten çalıntı bu çamlarla kaplı sayfiye yerine başta Ankara ve diğer büyük şehirlerden gelen insanlar burada yazlık sahibi olamnın yollarını aradılar. Sonrasında yazlık sahibi olanlar emekli olup buraya , Altınkum'a yerleşerek bugünkü dokuyu oluşturdular. Büyük tur operatörlerinin turist getirmeye başlaması ve henüz keşfedilmeye başlanan Altınkum da turizm patlaması bu dönemin hemen ardından takip eder. Sonralarda körfer krizi ve diğer krizleri takip eden yavaşlama turizmi de vurur.
Didim Yasemin Emlak Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanlığı
   
   
 
 Adres Bilgileri
 Firma İsmi  Didim Yasemin Emlak Gayrimekul Danışmanlık
 Adres  yeni mahalle 830/1 DİDİM - AYDIN
 Telefon  05442711746 - 05345477004 - 02568115161
 GSM  05345477004 - 05442711746
 Faks  02568115161
 E-Posta  didimyaseminemlak@hotmail.com
Harita için tıklayınız
 İletişim Formu
 İsim Soyad
 Telefon
 Faks
 E-Posta
 Mesaj
 Onay Kodu
 
   
 
 Şehir
 Semt
 Durum
 Türü
 Maksimum Fiyat
 İsim Soyad
 Telefon
 E-Posta
 Mesaj
 Onay Kodu